• 1. Givenchy Ange Ou Demon

   

  Tüm cilt tipleri için uygundur. Ürün Özellikleri

  Esans: Oryantal, Çiçeksi Beyaz zambağın soyluluğuyla meşe ağacının gücünü bir arada bulunduran, meleğin çekiciliğini şeytanın cazibesiyle buluşturan bir parfüm. Tepe Notası: Beyaz Kekik Özü, Calabria Mandalinası, Safran ÖzüKalp Notası: Orkide, Beyaz Zambak, Ylang Ylang Dip Notası: Tonka Fasulyesi, Vanilya, Meşe Ağacı Ürün Avantajları Günlük kullanıma uygundur. Ürün Kullanımı Temiz tene ve kıyafete istenilen sıklıkta uygulanır.

   

  2. Gucci Guilty

   

  Modern, seksi, cesur. Düzeni yıkmaya gerçek bir davet. Gucci’nin seksi, tehlikeyi seven yanından güç alıyor. Ne istediğini bilen ve hem iş hem de özel hayatında risk almayı, sınırda yaşamayı seven kadının kokusu. O köşede oturup bir şeylerin gerçekleşmesini beklemez, harekete geçer ve istediklerinin gerçekleşmesini sağlar. Gucci Guilty suçluluk duygusuyla dolu anların keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Tepe Notası: Mandalina, Pembe BiberKalp Notası: Leylak, Sulu Şeftali, Germanyum

  Dip Notası: Paçuli, Amber Ürün Avantajları Günlük kullanıma uygundur.Ürün Kullanımı Temiz tene ve kıyafete istenilen sıklıkta uygulanır.

   

  3. Lacoste Pour Femme

   

  Esans: Ferah, Oryantal LACOSTE POUR FEMME tutkulu ve ılık bir koku olmasının yanında çekici ve hissedilmeyi seven bir parfümdür. Kadının modern yaşamının monotonluğunu üzerinden atmasını sağlayan kendine özgü bir özelliğe sahiptir. Tepe Notası: Biber, Ambrette Çekirdeği Yağı, Bergamot Kalp Notası: Gülhatmi, Kadi Otu, YaseminDip Notası: Gaiac, Erz Ağacı, Misk Ürün Avantajları Günlük kullanıma uygundur. Ürün Kullanımı Temiz tene ve kıyafete istenilen sıklıkta uygulanır.

   

  4. Lacoste Touch Of Pink

   

  Lacoste Touch Of Pink Edt 90 Ml Kadın Parfümü Cilt Tipleri  Tüm cilt tipleri için uygundur. Ürün Özellikleri Esans: Ferah Kadınlar için şık, hafif ve çekici bir parfüm. Sizi enerjisi ile sarar. Tepe Notası: Portakal, Kişniş Yaprağı, Kakule Kalp Notası: Yasemin, Menekşe Yaprağı, Havuç Çekirdeği Dip Notası: Sandal Ağacı, Misk, Vanilya Ürün Avantajları Günlük kullanıma uygundur Ürün Kullanımı Temiz tene ve kıyafete istenilen sıklıkta uygulanır.

   

  5. Lancome Hypnose

   

  Kendine güvenen, iddialı ve cazibeli kadının büyüleyici etkisi Lancome Hypnose ile tam bir aşk iksiri haline geldi. Tutkunun gücünü oryantal dokunuşla ruhunuzun derinliklerine işleyen koku, parfümler arasında son derece popüler. Günün her saati hoş bir kokuya sahip olmak isteyen dinamik kadınların tüm ihtiyaçlarını tek bir şişede karşılayan parfüm, kalıcı ve orijinal kokusuyla herkesin beğenisini kazanmayı başardı.

   

  Marka ve İçeriği

   

  Fransız kozmetik devi Lancome, Hypnose imzasıyla parfüm dünyasının kurallarını yeniden yazdı. Kaliteli parfümleriyle ünlü marka, bu parfümle karakteristik bir dokunuş yakalayarak kozmetik dünyasında büyük bir sükse yarattı. Vanilya liderliğindeki yasemin, vetiver, çarkıfelek, gardenya kokuları odunsu yoğunlukla usta bir şekilde birleştirildi. Çiçek ve meyve hafifliği, odunsu alt notalarla kalıcılıkla buluştu. İçeriğindeki yoğun aromalar, doğru harmanlanma sayesinde hafifliğini korumaktadır. Tanıdık kokuları uyumlu bir şekilde karıştırarak özgün bir yoruma sahip olan parfüm cilt üzerinde sıcak ve kremsi bir etki yaratır. 

   

  Özellikleri

   

  - 75 ml hacminde, Eau de Parfüm kalitesindeki ürün, kıvrımlı orijinal şişe tasarımına sahip.

   

  - Esans miktarı en yoğun olarak kullanılan EDP bu kalıcı parfüm için en uygun seçenek.

   

  - Sabahtan akşama kadar etkisini kaybetmeyen ürünün yaydığı kokuda da en ufak bir bozulma olmaması en büyük bir artısı. 

   

  - Sıktığınız ilk andaki tazelik gün boyu teninizde ve kıyafetinizde rahatlıkla hissedilebilir. 

   

  - Çıktığı ilk günden beri kadınların gözdesi haline gelen koku, cesur ve özgür havasıyla insana kendisini çok daha iyi ve yüksek öz güvenli hissettirmektedir.

   

  Avantajlı Kullanım Şekli

   

  - Hem hafif hem kalıcı etkisiyle gece-gündüz, yaz-kış tercih edilen, zaman sınırları olmayan bir koku.

   

  - İstediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

   

  - Günlük kullanıma ve tüm cilt tiplerine uygundur. Buna hassas cilt tipleri de dahildir.

   

  - Temiz teninize ve temiz kıyafetlerinize uygulamanız tavsiye edilir. Kıyafetinizde başka bir parfüm olmaması gerekir. Farklı kokuların birleşimi orijinal kokunun algılanmasını bozabilir.

   

  - Teniniz kesinlikle kuru olmalı. Kuru ten, kokuyu doğru yansıtır.

   

  - Parfümü vücudunuzda sürdüğünüz yerler de, kalıcılık için önemli bir etkendir. Özellikle vücudunuzun boyun, bilek, dirsek, diz altı gibi hareketli bölgelerine uyguladığınızda parfümün etkisini gün boyu rüzgarınızda hissedebilirsiniz. 

   

  Kendi Tarzınızı Ortaya Koyun

   

  Parfüm, her kadın için önemlidir. Parfüm seçiminiz karakteriniz hakkında önemli bir ip ucu verir. Tarzınıza uygun parfüm seçerek kendinizi doğru ifade edebilir, kendi tarzınızı ortaya koyabilirsiniz. Kadın zarafetini teninize itina ile işleyecek parfümle bir mıknatıs etkisi yaratabilirsiniz. Kullananların çoktan vazgeçilmesi haline gelen koku, çekici bir enerji yaymaktadır. Her tende farklılaşan, ten özelliğine göre kişiselleşen parfüm, tam anlamıyla imzanız haline gelerek teninizde olgunlaşır ve sizi yansıtır.

   

  Parfüm kadının özgürlüğüdür. Güzelliğini kişiliğine en uygun şekilde tamamlayacak parfümü seçmek bir kadın için en önemli kararlardan biridir. Kendinizi özgür hissedeceğiniz, sizi sınırlamayan, boğucu kokusuyla hapsetmeyen bir parfüm doğru parfümdür.

   

  Güzelliğinizin Hoş Bir Tamamlayıcısı

   

  Ne çok ağır ne çok hafif olarak yorumlanan, hem çiçeksi hem kalıcı olmasıyla tüm beklentileri karşılayan Lancome Hypnose Edp 75 Ml Kadın Parfümü, bildiğiniz kokulardan farklı olarak öne çıkmaktadır. Farklı olmak isteyenlerin parfümü Hypnose romantik ve eğlenceli olarak tanımlanan bir kokudur.

   

  Koku Hafızanızı Yenileyin

   

  Güzel ve kalıcı kokusuyla yaşadığınız her anı hafızalara kazıyabilecek özelliktedir. Duyulduğu her yerde sizi anımsatır. Oldukça zarif ve iddialı olan koku, bir kadının hipnotize edici gücünden esinlenerek itinayla yaratılmıştır. Büyü ve gizemin heyecanıyla tasarlanan parfüm adeta baş döndürücü bir sihrin şişeye hapsedilmiş halidir.

   

  Lancome Hypnose gücüyle hayatın kontrolünü üzerinizde hissedebilirsiniz.

   

   

   

   

   

  Lancome Hypnose EDP 75 ml kadın parfümü, oryantal-vanilyalı sınıfına giren kokusu ile ön plana çıkıyor. Genel olarak sıcak, kremsi ve taze bir koku olan Hypnose, şişesi ile de şık ve kendinden emin kadınların zarafetini temsil ediyor. İçerisinde çiçek-odunsu ve sıcak notaları bir arada barındırdığı için gündüz- gece fark etmeksizin kullanılabiliyor ve her yaştan kadının asaletini ortaya koyuyor. 

   

  Kadınsı Aura

   

  Lancome Hypnose EDP kadın parfümü, kadınların tutkulu ve zarif yönlerini  ortaya çıkarıyor. Koku, tamamen kadınsı özellikleri yansıtan sıcak ve pudralı notalardan oluşuyor. 

   

  Üst notalarda bulunan çiçeksi kokular parfümün yaz-kış bunaltmadan kullanılmasına olanak veriyor. Parfümün açılış notasında bulunan çarkıfelek çiçeği, kokunun fresh olmasını sağlıyor.

  Çarkıfelek çiçeği, parfüme temiz bir hava katarken, özgüvenli kadınların karakteristik özellikleriyle de mükemmel örtüşüyor. Belirgin kokusu, yenilenmiş ve tazelenmiş hissetmenizi sağlarken, çevrenizde merak uyandıracak özgün dokunuşu da beraberinde getiriyor. 

  Son notalarda tene tam oturan vanilya ve odunsu vetiver, sıcak ve enerjik bir his bırakıyor. Hypnose'a oryantal koku özelliğini veren bu esanslar, parfümü kışın da kullanılabilir hale getiriyor. Tende kalan sıcak ve kremsi his, parfüm tazelendikçe çiçek kokularıyla birleşerek hoş bir harmoni yaratıyor. 

  Çiçek kokularının tatlı notalarla birleşmesi Lancome Hypnose kadın parfümünü her mevsim ve her ortamda kullanıma uygun hale getiriyor. Gündüz kullandığınızda samimi ve zarif tarzınıza uyum sağlıyor. Özel davetlerde veya akşam yemeklerinde ise kibar, zarif ve kadınsı tarzınızı ortaya çıkarıyor. 

  Esans çeşitliliği az fakat yoğun olan Lancome Hypnose, girdiğiniz her ortamda kokunuzla anılmanıza yardımcı oluyor. Kadınsı bir zerafeti ön plana çıkarmayı amaçlayan esanslar; kalıcı yapısı ve kendine has yumuşak kokuları sayesinde hemen dikkat çekiyor.

  Etkileyici ve Zarif Şişe

   

  Annick Menardo ve Thierry Wasser tarafından yaratılan Lancome Hypnose 75 ml Kadın Parfüm, orijinal şişesiyle de dikkat çekiyor. Kadın bedeninin ince ve kibar kıvrımlarını simgeleyen, kadın silüetini andıran şişe, bulunduğu ortama şıklık katıyor. Şişenin parlak mavi rengi ise kokunun gizemli ve çekici yönleri ile harika bir bütünlük sağlıyor. 

   

  Cazibeli ve Büyüleyici Esanslar

   

  Lancome Hypnose 75 ml Kadın Parfüm, EDP olarak üretildiği için içerisinde %10 ile %20 oranında yoğun esans barındırıyor. Bu nedenle oldukça kalıcı olan parfüm, çiçeksi, odunsu ve vanilyalı tatlı notaları içeriğinde barındırıyor. Esansların üst, orta ve alt notalardaki dengeli dağılımı parfümün bunaltmadan her mevsim kullanılmasına olanak veriyor.

   

  İçeriği:

   

  Üst notalarda: çarkıfelek meyvesi

   

  Orta notalarda: yasemin, gardenya

   

  Alt notalarda: vanilya, vetiver

   

  Fransız Asaleti

   

  1935 yılında Armand Petitjean tarafından kurulan Lancome, yıllardır Fransız kadınlarının sofistike ve gösterişli yönlerini ortaya koymak amacı ile üretim yapıyor. Parfümlerinde kadınların neşeli, enerjik ve yaratıcı yönlerini vurgulamayı seven firma, Julia Roberts, Kate Winslet, Penélope Cruz gibi isimlerle çalışıyor. Lancome, kadınlara bir ayna tutarak içlerindeki özgüveni hissetmelerini ve mutluluğu günün her anına yaymalarını amaçlıyor. 

   

  Dikkat Çeken Cazibeli Koku

   

  Lancome Hypnose 75 ml Kadın Parfüm, günün her anında istediğiniz miktarda kullanabileceğiniz bir parfüm. İçeriğinde yoğun esans barındırmasına rağmen ferah ve çiçeksi kokuların sağladığı denge, parfümün ağır kokmasını engelliyor. Tene hızlı oturması sayesinde etrafa kolayca yayılıyor ve bulunduğunuz ortamda fark yaratmanızı sağlıyor. Kadınsı tarzınızı tamamlayan Hypnose, vanilyalı tatlı kokusu sayesinde çarpıcı, gizemli ve büyüleyici tarafınızı yansıtıyor. Hypnose, yaz-kış kullanılabiliyor. Parfümü, gündüz dilediğiniz sıklıkta tazeleyebilirsiniz. Akşam üzeri veya serin havalarda ise bir kere sıktıktan sonra kıyafetlerinizde ve teninizde uzun süre kalıcılığını koruyor.

   

  Website: Tester Parfüm


  your comment
 • Kozmetik ürünlere 2016 sonunda getirilen taksit sınırlamasına rağmen 2017 ve 2018'de toplam 90,3 milyon dolarlık parfüm ithal edildi. Türkiye'de 2014-2018 yıllarında toplam 211,6 milyon dolarlık parfüm, 3,1 milyar dolarlık kozmetik ithalatı gerçekleştirildi.

  Kozmetik ürünlere 2016 sonunda getirilen taksit sınırlamasına rağmen hız kesmeyen parfüm ithalatı, 2017 ve 2018'de toplam 90,3 milyon doları buldu. AA muhabirinin Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye'de 2014-2018 yıllarını kapsayan 5 yıllık dönemde toplam 211,6 milyon dolarlık parfüm ithalatı yapıldı.

  Parfüm ithalatı 2014'te 40,6 milyon dolar, 2015'te 40,3 milyon dolar ve 2016'da 40,4 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun (BDDK) kozmetik ürünlerin kredi kartıyla gerçekleştirilen alımlarına 2016 sonunda getirdiği sınırlamaya rağmen, 2017'de parfüm ithalatı bir önceki yıla göre yüzde 12,45 artarak 45,4 milyon dolara yükseldi.

  Yapmış olduğu karışımlı sıvıyı ortama sıkınca radyasyonun sıfıra indiğinini testle gözler önüne seren Güngör, bu parfümlerin şişesini 60 liradan satışa sunuyor. Bu sıvı 25 gün boyunca evdeki radyasyonu yok ediyor.

  Bebeklerinin sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi için böyle bir ürün geliştirdiğini ifade eden Salih Güngör, "Bu ürünü herkes kullansın diye seri üretimine geçmeye karar verdim. Her yerde radyasyon var. Bu radyasyonu nasıl yok edebiliriz? Bilgisayarda az oynarız, telefonla konuşmayı azaltırız. Aloe vera bitkisinin radyasyonu emdiği biliniyordu. Ama bu ortamdaki radyasyonu yüzde 1 ve 2 emiyor. Ben aloe vera bitkisinin jelini çıkarttım ve oda parfümlerinin içine koydum.

  Kaynak: www.outletparfumler.com

   


  your comment
 • Altın fiyatları, Kapalı Çarşı değerleri 1 Kasım'da en küçük değer 218 lira, en büyük değer 1.506 lira üzerinden işlem görüyor.

  Ekonomi uzmanları, Çeyrek altın kaç gram İngiltere ve Avrupa Birliği'nin finans hizmetleriyle ilgili Brexit sonrası bir anlaşmaya yakın olduğunu bildiren küresel hisse senetleri, yeni bir ay için sert bir ekimden sonra sert bir ekim ayına başladığını açıkladı. İngiltere Merkez Bankası analistlerinden Naeem Aslam, "Güçlü bir rakamın altın fiyatını önemli ölçüde azaltamayacağını düşünüyorum çünkü yatırımcılar zaten Fed'in yükseliş eğiliminde fiyatlandırdı." açıklamasında bulundu.

  ÇEYREK ALTIN NE KADAR? 1 KASIM 2018
  Çeyrek altın, Kapalı Çarşı'da Kasım ayının ilk gününde 349 liradan alınırken, satış değeri öğleden sonra 358 lira oldu.

  GRAM ALTIN NE KADAR? 1 KASIM 2018
  Gram altın, 1 Kasım'da Kapalı Çarşı'da 218 Türk Lirasından alınıyor, gram altın satış değeri öğleden sonra 218 lira.

  CUMHURİYET ALTINI NE KADAR? 1 KASIM 2018
  Cumhuriyet altını, 1 Kasım 2018 tarihinde Kapalı Çarşı'da 1.452 liradan alınırken, Çeyrek altın kaç gram Cumhuriyet altını satış değeri, 1.474 Türk Lirası.

  Altın fiyatları ne kadar sorusu vatandaşlar tarafından merakla takip edilirken, çeyrek altın ve gram altın ne kadar öne çıkan aramalar arasındaki yerini alıyor. Peki çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? İşte çeyrek altın ve gram altın fiyatlarındaki son durum, piyasalardaki son değerler için tıklayın.

   


  your comment
 • Bu gece Esenler'de nöbetçi eczane hangileri? Esenler nöbetçi eczaneler hangileri? İstanbul ilçeleri nöbetçi eczane adresleri. Eczaneler saat 19:00'dan sonra nöbetçi usulüne göre çalışmakta. Eczaneler kapanmasından sonra ilaç alacak hastalar veya hasta yakınları nöbetçi eczane isimlerini araştırmakta. Peki İstanbul'da bugün nöbetçi eczaneler hangileri? istanbul nöbetçi eczane

  Şirinevler Mahallesi Camcı Sokak 4b

  Avrupa Eczanesi Bahçelievler Yenibosna

  Fevziçakmak Mahallesi Yıldırım Beyazıt Caddesi 37

  Pınar Eczanesi Bakırköy Ataköy

  Ataköy 2-5-6. Kısım Mahallesi 19 Mayıs Caddesi 66/1

  Yıldız Eczanesi Bakırköy Florya

  Şenlikköy Mahallesi Meydan Sokak 3/a

  Bakırköy Hayat Eczanesi Bakırköy Zuhuratbaba

  Zuhuratbaba Mahallesi Dr. Tevfik Sağlam Caddesi No: 80

  Onur Eczanesi Bakırköy Yeşilköy

  Yeşilköy Mahallesi İstasyon Caddesi 6

  Leyla Eczanesi Başakşehir Altınşehir

  Güvercintepe Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi 8/a

  Özen Eczanesi Başakşehir Seyranşehir

  Kayabaşı Mahallesi Kayaşehir Bulvarı 15/b

  Bahçeşehir Defne Eczanesi Başakşehir Bahçeşehir

  Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi Kelebek Sokak 2b

  İlknur Eczanesi Başakşehir Metrokent Sitesi

  Başak Mahallesi Yeşil Vadi Caddesi D2/28 Metrokent

  Gün Eczanesi Bayrampaşa

  İsmetpaşa Mahallesi Uluhan Sokak

  Sütsever Bebek Eczanesi Beşiktaş Bebek

  Bebek Mahallesi Cevdet Paşa Sokak 53/2

  Okan Eczanesi Beşiktaş Ortaköy

  Mecidiye Mahallesi Müverrih Sadettin Sokak 12/a

  Meltem Eczanesi Beşiktaş 1. Levent

  Nispetiye Mahallesi Fecri Ebcioğlu Sokak 5 1.

  Demet Eczanesi Beşiktaş

  Sinanpaşa Mahallesi Ortabahçe Caddesi

  Şener Eczanesi Beykoz Kavacık

  Kavacık Mahallesi Otağtepe Caddesi 21/3

  Buhara Eczanesi Beykoz Paşabahçe

  İncirköy Mahallesi Fabrika Yanı Sokak 38

  Umut Eczanesi Beylikdüzü Gürpınar

  Adnan Kahveci Mahallesi Delta Sokak 5

  Sena Eczanesi Beylikdüzü

  Büyükşehir Mahallesi Cumhuriyet Caddesi

  Elifim Eczanesi Beylikdüzü

  Marmara Mahallesi 7. Sokak

  Toros Eczanesi Beyoğlu Kasımpaşa

  Kaptanpaşa Mahallesi Kasımpaşa Zincirlikuyu Caddesi 115/b

  Taksim Plus Eczanesi Beyoğlu Taksim

  Kocatepe Mahallesi Yeni Kafa Sokak 1a

  Ankara Nöbetçi Eczaneleri

  Burç Eczanesi Beyoğlu Hasköy

  Piripaşa Mahallesi Şaban Deresi Sokak 11/a

  Tepecik Eczanesi Büyükçekmece Tepecik

  Hürriyet Mahallesi İstiklal Caddesi 18/a

  Sancaklı Eczanesi Büyükçekmece

  Atatürk Mahallesi Parmaksız Caddesi 37/a

  Rose Marine Eczanesi Büyükçekmece Sinanoba

  Batıköy Mahallesi İbrahimzade Caddesi 34a/14

  Emel Eczanesi Çatalca

  Ferhatpaşa Mahallesi Atatürk Caddesi

  Uğurlu Eczanesi Çekmeköy

  Mehmet Akif Mahallesi Zembil Sokak

  Meral Öztürk Eczanesi Çekmeköy Alemdağ

  Nişantepe Mahallesi Saray Caddesi 286g

  Eser Eczanesi Esenler

  Nine Hatun Mahallesi Ayazma Caddesi 4

  Fırat Eczanesi Esenyurt Mehterçeşme

  Mehmet Akif Ersoy Mahallesi 1941. Sokak 4c

  Ensar Eczanesi Esenyurt

  Sultaniye Mahallesi Sıdıka Cebecioğlu Sokak

  Çiçek Eczanesi Esenyurt

  Fatih Mahallesi 894. Sokak

  Bulvar Eczanesi Esenyurt

  Pınar Mahallesi Ondokuz Mayıs Bulvarı 58

  Larus Eczanesi Eyüp Göktürk

  Göktürk Merkez Mahallesi Belediye Caddesi 21b

  Su Eczanesi Eyüp Alibeyköy

  Alibeyköy Merkez Mahallesi Namık Kemal Caddesi 55

  Safa Eczanesi Eyüp

  Düğmeciler Mahallesi Düğmeciler Caddesi

  Yenikapı Sarim Eczanesi Fatih Aksaray

  Aksaray Mahallesi Küçük Langa Caddesi 5a

  Melek Hatun Eczanesi Fatih Şehremini

  Mevlanakapı Mahallesi Selamağası Sokak 19/a

  İstanbul Eczanesi Fatih

  Hırka-i Şerif Mahallesi Kocasinan Caddesi

  Işık Eczanesi Fatih Kumkapı

  Nişanca Mahallesi Türkeli Caddesi 66

  Hüma Eczanesi Fatih Malta

  Ali Kuşcu Mahallesi Darüşşafaka Caddesi 36/a

  Betül Eczanesi Fatih Fındıkzade

  Haseki Sultan Mahallesi Kızılelma Caddesi 27/a

  Yeşil Rize Eczanesi Gaziosmanpaşa Küçükköy

  Yeni Mahallesi Cengiz Topel Caddesi 159/a

  Emel Eczanesi Gaziosmanpaşa

  Karayolları Mahallesi 621. Sokak

  Buketcan Eczanesi Gaziosmanpaşa Beşyüzevler

  Karadeniz Mahallesi General Aldoğan Caddesi 5

  Umut Eczanesi Gaziosmanpaşa Yıldıztabya

  Yıldıztabya Mahallesi Yıldıztabya Caddesi 56/a

  Park Eczanesi Güngören İlkyuva

  Haznedar Mahallesi Bağcılar Caddesi 54

  Gül Eczanesi Güngören Merter

  Abdurrahman Nafiz Gürman Mahallesi Kınalıtepe Sokak 21

  Tepegöz Eczanesi Kadıköy Göztepe

  Göztepe Mahallesi Tepegöz Sokak 22/1a

  Polen Eczanesi Kadıköy Suadiye

  Suadiye Mahallesi Emin Ali Paşa Caddesi 51/a

  Lale Eczanesi Kadıköy Merdivenköy

  Merdivenköy Mahallesi Ressam Salih Ermez Caddesi 20

  Kaptan Eczanesi Kadıköy Moda

  Caferağa Mahallesi Moda Caddesi

  Gülgün Eczanesi Kadıköy Sahrayıcedit

  Sahrayıcedit Mahallesi İnönü Caddesi 38/3

  Esin Eczanesi Kadıköy Koşuyolu

  Koşuyolu Mahallesi Koşuyolu Caddesi 24/a

  Erenköy Eczanesi Kadıköy Erenköy

  Erenköy Mahallesi Fırın Sokak 20a

  Yeni Şule Eczanesi Kağıthane Şirintepe

  Şirintepe Mahallesi Gümüşhane Caddesi 37b

  Neşe Eczanesi Kağıthane Hamidiye

  Hamidiye Mahallesi Girne Caddesi 33/d

  Baran Eczanesi Kağıthane Gültepe

  Ortabayır Mahallesi Beller Sokak 14/a

  Soğanlık Eczanesi Kartal Soğanlık

  Orta Mahallesi Vezirköprü Caddesi 7

  Özlem Koçak Eczanesi Kartal Atalar

  Petroliş Mahallesi Rahmanlar Caddesi 44

  Hatice Eczanesi Kartal Yakacık

  Çarşı Mahallesi Ayazma Caddesi 3/40

  Hale Eczanesi Kartal Esentepe

  Esentepe Mahallesi Bulut Sokak 11a

  Hayat Eczanesi Küçükçekmece Cennet

  Cennet Mahallesi Alparslan Caddesi

  Fatoş Eczanesi Küçükçekmece Sefaköy

  Söğütlüçeşme Mahallesi Camialtı Sokak 32

  Gürel Eczanesi Küçükçekmece Halkalı

  İstasyon Mahallesi Yarımburgaz Caddesi 76/3

  Gökhan Uyar Eczanesi Küçükçekmece Sefaköy

  Tevfik Bey Mahallesi Maslak Çeşme Caddesi 41k

  Erbil Eczanesi Küçükçekmece Atakent

  Atakent Mahallesi Fatih Caddesi 1.etap 16. Çıkmazı Sok.f-4 Ticaret Merkezi No:4c

  Kul Eczanesi Maltepe Zümrütevler

  Girne Mahallesi Atatürk Caddesi 27

  Gül Eczanesi Maltepe Adatepe

  Feyzullah Mahallesi Şehit Hikmet Alp Caddesi Adatepe Sitesi No: 38/a

  Arda Eczanesi Maltepe İdealtepe

  İdealtepe Mahallesi Rıfkı Tongsir Caddesi 28

  Yakut Eczanesi Pendik Üstkaynarca

  Fevzi Çakmak Mahallesi Malazgirt Caddesi 38/b

  Üstün Eczanesi Pendik Çarşı

  Batı Mahallesi Ortanca Caddesi 33f

  Koluman Eczanesi Pendik

  Sülüntepe Mahallesi Hacı Bektaş Veli Caddesi

  Tayfun Eczanesi Sancaktepe Sarıgazi

  Meclis Mahallesi Özben Sokak 16/b

  Polen Eczanesi Sancaktepe Samandıra

  Abdurrahmangazi Mahallesi Ecza Sokak 2

  Defne Eczanesi Sancaktepe Sarıgazi

  Meclis Mahallesi Uğur Sokak 1/a

  Yeni Saray Eczanesi Sarıyer

  Sarıyer Merkez Mahallesi Dursun Fakih Sokak

  Uskumruköy Eczanesi Sarıyer Merkezköyler

  Uskumruköy Mahallesi Tazegül Sokak 59

  Sinem Gökdemir Eczanesi Sarıyer Maslak

  Maslak Mahallesi Hadımkoru Yolu Caddesi 2-c/16

  Kamer Eczanesi Sarıyer Tarabya

  Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi 43-3

  Şifa Eczanesi Şile Ağva

  Ağva Merkez Mahallesi Yakuplu Caddesi 7

  Deva Eczanesi Şile

  Çavuş Mahallesi Üsküdar Caddesi

  Deniz Erdem Eczanesi Silivri Selimpaşa

  Selimpaşa Merkez Mahallesi İzzet Gürcay Caddesi 49a

  Aylin Eczanesi Silivri Detaylar burada: https://www.nobetci-eczaneleri.com/

   


  your comment
 • Türk Dil Kurumundan (TDK), "Basılı Türkçe Sözlük'te de genel ağ sayfamızdaki Güncel Türkçe Sözlük'te de 'Boşnak' kelimesinin 'kocasından kaçarak başkasıyla evlenen kadın' anlamı yoktur. Orada sadece 'Bosna halkından veya bu halkın soyundan olan kimse' anlamı vardır." açıklamasında bulunuldu. TDK'den "Boşnak" kelimesinin anlamına ilişkin yaşanan tartışmalar üzerine açıklama yapıldı. Açıklamada, "Basılı Türkçe Sözlük'te de genel ağ sayfamızdaki Güncel Türkçe Sözlük'te de 'Boşnak' kelimesinin 'kocasından kaçarak başkasıyla evlenen kadın' anlamı yoktur. Orada sadece 'Bosna halkından veya bu halkın soyundan olan kimse' anlamı vardır." ifadesine yer verildi.

  Bazı basın yayın kuruluşlarında "Boşnak" kelimesi için söz edilen "kocasından kaçarak başkasıyla evlenen kadın" anlamının TDK'nin 1965'te basılan Türkiye'de Halk Ağzından Derleme Sözlüğü'nde ve mabeyinci ne demek ve onun genel ağ sayfasındaki Derleme Sözlüğü (Türkiye Türkçesi Ağızları Sözlüğü) başlığıyla kullanıma sunulan biçiminde, baş harfi küçük olarak yer aldığı belirtildi.

  Bu anlamı sadece ağızlarda kullanıldığı için Türkçe Sözlük'te yer almadığı ve alamayacağı vurgulanan açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşlarında söz konusu kelime için iki anlamın da verildiği belirtilen sözlük Türkçe Sözlük değil TDK'nin kuruluşundan itibaren yayımlamış olduğu bütün sözlükleri bir araya toplayan 'Büyük Türkçe Sözlük' başlıklı veri tabanıdır." değerlendirmesi yapıldı. TDK gibi akademik bir kurumun kastedilen türde bir yanlış yapmayacağının açık olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

  "Kaldı ki biri özel isim olan 'sokuk', diğeri cins isim olan 'boşnak' kelimeleri aynı kökten bile değildir. Çorum yöresinden derlenip 1965'te yayımlanan Türkiye'de Halk Ağzından Derleme Sözlüğü'ndeki 'kocasından kaçarak başkasıyla evlenen kadın' anlamındaki 'boşnak' kelimesinin kökü ile aynı sözlükte Rize yöresinden derlenip kaydedilmiş olan 'boşanma belgesi' anlamındaki 'boşunak' kelimesinin kökü aynıdır. Kelimenin Rize yöresinden derlenen şekli, kelimenin kökü ile ilgili veri sunmaktadır. Sesçe aynı olmaları dışında birbirleriyle ilgisi olmayan ağızlardaki 'kocasından kaçarak başkasıyla evlenen kadın' anlamlı 'boşnak' ile ölçünlü Türkçedeki 'Bosna halkından veya bu halkın soyundan olan kimse' anlamındaki 'Boşnak'ın Büyük Türkçe Sözlük veri tabanında alt alta gösterilmiş olmaları, dikkatsiz ve sorumsuz bazı basın yayın kuruluşlarınca istismar edilerek kurumumuz haksız yere eleştirilmiştir."

   


  6 comments  Follow articles RSS
  Follow comments' RSS flux